Amazon'da covid-19 depremi: 20 bine yakın çalışanı virüse yakalandı

Dünyanın en büyük çevrim içi alışveriş şirketlerinden Amazon'un yaklaşık 20 bin çalışanı Covid-19'a yakalandı.

Amazon'da covid-19 depremi: 20 bine yakın çalışanı virüse yakalandı

Amazon'un kurumsal bilgi mesajında, şirketin bünyesindeki Amazon ve Whole Foods Market çalışanlarına uygulanan testlerde 19 bin 816 pozitif yeni tip koronavirüs vakası tespit edildiği ifade edildi.

Veri, firmanın dünya çapında yaklaşık 1 milyon 370 bin çalışanına 1 Mart-19 Eylül tarihleri arasında yapılan Covid-19 testi sonuçlarını kapsıyor.

Amazon, 650 tesisinde her gün binlerce test yapıldığını ve Kasım ayına kadar bu rakamın günde 50 bine çıkarılmasının hedeflendiğini duyurdu.

Yeni tip koronavirüs pandemisi sırasında kısıtlama uygulamalarında satışlarını büyük ölçüde arttıran Amazon, çalışanlarında Covid-19 görülme oranının, Johns Hopkin Üniversitesi'nin yürüttüğü araştırmada açıklanan 'Amerika Birleşik Devletleri genel nüfusa göre vaka oranları'ndan düşük olduğunun altını çiziyor.

Johns Hopkin araştırması sonuçlarının Amazon ve Whole Foods bünyesindeki iş gücü sayısına uyarlanması durumunda koronavirüs pozitif sayısı 34 bin olarak belirleniyor.

Amazon basın sözcüsü Kelly Cheeseman, firma adına çalışan ve temas riski yüksek olan sürücülerin rakamlara dahil olmadığını söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6