Almanya'daki aile cinayetinin arkasından sahte aşı belgesi çıktı

Almanya'da beş kişilik bir ailenin evlerinde ölü bulunmasıyla ilgili kan donduran bir ayrıntı sızdı. Buna göre baba, eşine sahte aşı sertifikası aldığı anlaşılınca ailesini ve kendisini öldürdü.

Almanya'daki aile cinayetinin arkasından sahte aşı belgesi çıktı

Almanya'da geçtiğimiz cumartesi günü bir evde ölü bulunan aileyle ilgili soruşturma devam ediyor. Savcılık, babanın eşi için sahte Covid aşısı sertifikası aldığını ve bu durum işveren tarafından fark edilince de, hapse girmekten korkarak eşini ve üç çocuğunu öldürüp intihar ettiğini açıkladı.

Almanya’da bir evde 5 kişinin cesedi bulundu Almanya’da bir evde 5 kişinin cesedi bulundu

Almanya polisi cumartesi günü, başkent Berlin'in güneyindeki Koenigs Wusterhausen'deki bir evde ikisi de 40 yaşında olan bir kadın ve erkeğin yanı sıra dört, sekiz ve 10 yaşlarında üç çocuğun silahla vurulmuş halde bulunduğunu duyurmuştu. İhbar, evin önünden geçerken cesetleri gören bir kişiden gelmişti. 

Savcı Gernot Bantleon bugün Reuters'a yaptığı açıklamada, polisin baba tarafından evde bırakılmış bir not bulduğunu söyledi. Buna göre notta, adam eşi için sahte bir Covid aşısı sertifikası aldığını, eşinin işvereninin bu durumu fark ettiğini, çiftin de hapse girip çocuklarını kaybetmekten korktuğunu anlatıyordu.   

Korona virüsü vakalarının arttığı Almanya'da geçtiğimiz hafta alınan karar uyarınca, aşı yaptırmayan kişilerin sadece market, eczane ve fırın gibi elzem ihtiyaçlarını karşıladıkları yerlere girmesine izin veriliyor. Ülkede bazı iş kolları için aşının zorunlu hale getirilmesi de gündemde.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6