banner198

Almanya'da yine camiye saldırdılar

Almanya'nın Ludwigsburg şehrinde, 'Hacı Bayram Veli' isimli bir camiye kimliği belirsiz kişiler tarafından taş atılarak saldırı yapıldı.

Almanya'da yine camiye saldırdılar

Almanya'nın Ludwigsburg şehrindeki Milli Görüş Teşkilatı IGMG'ye bağlı 'Hacı Bayram Veli Camii'ne Pazar günü gecenin geç saatlerinde kimliği belirlenemeyen kişiler taş atarak saldırdı. 'Solitudenallee' isimli caddedeki camiye atılan taşlar sonucu pencere camları kırıldı.

Olayı gören bir kişi polisi arayarak, koyu renkli şapkalı ceket giymiş 5 kişinin gece saat 1.30 sularında camiye taş attıklarını ve Audi A1 marka bir otomobile binerek kaçtıklarını bildirdi. Polis tarafından henüz bu kişilerin kimlikleri belirlenemedi. Böblingen Kriminal Polis Dairesi'nin soruşturmayı sürdürdüğü ve olayı görenlerden yardım istediği bildirildi.

Saldırganların 10 kiloya kadar ağırlığı olan taşlar attıkları, caminin giriş kapısının camlarının kırıldığı kaydedildi. Polisin tahminlerine göre yaklaşık 2 bin Avroluk maddi hasar meydana geldi. Ancak IGMG Bölge Başkanı Zeki Şeker, hasarın 20 bin Avroyu bulduğunu söyledi. Şeker, suçluların kısa bir zamanda polis tarafından bulunmasını umduklarını da kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2015, 16:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6