Alman medyası, Almanya'nın Türkiye'den yapılan yardımları gizli tutmak istediğini öne sürdü

banner54

Türkiye Almanya'nın Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti'ne iki milyon maske gönderdi. Alman medyası Almanya'nın maske yardımının gizli kalmasını istediğini öne sürdü.

Alman medyası, Almanya'nın Türkiye'den yapılan yardımları gizli tutmak istediğini öne sürdü

DW Türkçe'nin bildirdiğine göre Alman kamu yayıncılık kurumu ARD’nin Türkiye muhabirinin imzasıyla Tagesschau internet portalında yer alan haberde, Türkiye'nin Kuzey Ren Vestfalya eyaletine 2 milyon koruyucu maske gönderdiği belirtildi. Ancak Tagesschau maske yardımın kabul edilip edilmemesi konusunda Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti Başbakanı Armin Laschet ile Dışişleri Bakanı Heiko Maas arasında tartışma yaşandığını ileri sürdü. Söz konusu haberde Maas’ın 'Türkiye’deki insan hakları ihlalleri' sebebiyle yardıma dair kaygıları olduğu dile getirildi. Tagesschau Türk hükümetine yakın bir kaynağa dayandırdığı haberinde, Alman tarafının Ankara'dan yardımın gizli kalmasını istediğini savundu. 

DW Türkçe'nin de ulaştığı Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti yetkilileri Türkiye’den Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti'ne 2 milyon maskenin gönderildiğini onayladı. 

Almanya Dışişleri Bakanlığı ise konu ile ilgili bir açıklama yapmadı. Hannoversche Allgemeine Zeitung gazetesinde yer alan başka bir haberde ise Hannover'e Türkiye'den 40 bin maske gönderilmek istendiği ancak bölgedeki protestolardan sonra bunun iptal edildiği iddia edildi.

60 ülkeye tıbbi malzeme yardımı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Türkiye'nin şimdiye kadar 60 ülkeye yardımda bulunduğunu ve bu yardımların devam edeceğini duyurmuştu.

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2020, 12:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
Emrah altay
Emrah altay - 1 yıl Önce

ya arkadaş corona çıktığından beri bir çaba icerisindesiniz.. eger yurt dışında yaşıyorsanız neden burada olduğumuzu biliyorsunuzdur.. o yüzden nankörlüğu bırakalım bokunu çıkarmayalım ve kendinize guldurtmeyin .. bizim ülke almanyanin yanina bile yaklasamaz her konuda hepimiz çok iyi biliyoruz bazi şeylere milliyetçi ruhla değilde gerçeklikle baksak daha iyi ;-)

SIRADAKİ HABER

banner4

banner6