Alman ırkçı lider: Polis sığınmacıları vurmalı

Sağ popülist Almanya için Alternatif partisinin başkanı Frauke Petry: Polis yasadışı yollarla ülkeye giren sığınmacıları gerekirse vurmal

Alman ırkçı lider: Polis sığınmacıları vurmalı
Mannheimer Morgen gazetesine bir röportaj veren Almanya için Alternatif AfD Başkanı Frauke Petry kayıtsız sığınmacıların Avusturya üzerinden ülkeye gelişlerinin engellenmesi gerektiğini söyledi.
 
"GEREKİRSE VURMALI"
“Hiçbir polisin bir sığınmacıyı vurmak istemediğini” söyleyen Petry “Polis, sınırın yasadışı olarak geçilmesini engellemek zorunda, eğer gerekirse silahını kullanmalı, yasada böyle yazar” diye konuştu.

“Bunu tabii ki ben de istemem” diyerek sözlerine devam eden Petry “Silah zorunun devreye girmesinin hukuki çerçevede olduğunu” vurguladı.

"SIĞINMACI AKIŞI FRENLENMELİ"
AfD Başkanı Frauke Petry “Durumun bu raddeye gelmemesi için Avusturya ile anlaşma ve AB sınırlarında kontroller yoluyla sığınmacı akışının frenlenmesi gerektiğini” belirtti.

SIĞINMACILARI GERİ ÇEVİRMEKTEN ÇEKİNMEMELİ
800 kilometrelik Avusturya sınırının kontrol edilmesinin nasıl mümkün olacağı sorusuna Frauke Petry “Elbette yeterince polis görevlendirilmeli ve sığınmacıları geri çevirmekten çekinmemeliyiz” diye yanıt verdi.

Almanya sığınmacı krizinin başlamasının ardından 13 Eylül'de yeniden Avusturya sınırında kontrollere başlamıştı.

Almanya İçişleri Bakanı Thomas de Maiziere bu kontrolleri tekrar tekrar uzatmıştı. En son kasım ayında uzatılan sınır kontrollerinin süresi 13 Şubat'ta doluyor.
Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2016, 15:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6