banner198

Alman Bakan'dan Türkiye haklı açıklaması

Almanya Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Bakanı Müller, AB'nin Türkiye'deki sığınmacılar için ayırdığı kaynağı gecikmeli ödemesini eleştirdi..

Alman Bakan'dan Türkiye haklı açıklaması
 Alman Bakan Gerd Müller, Augsburger Allgemeine gazetesine yaptığı açıklamada sığınmacılar için kullanılması amacıyla vadedilen maddi yardımın bugüne kadar az bir kısmının gönderildiğine işaret ederek Türkiye'nin bu konudaki eleştirilerini haklı bulduğunu ifade etti.

"BURADA BİZİM AB TARAFINDA BİR PROBLEMİMİZ VAR"

Gerd Müller bu konuda AB'yi de eleştirerek, "Yardımların insanlara ulaşmasının bir yıl sürmesi olamaz" dedi.

Vadedilen 3 milyar euronun sadece 800 milyon eurosunun gönderildiğini belirten Müller, "Burada bizim AB tarafında bir problemimiz var. Bu nedenle AB yardımlarının Türk Alman işbirliği yapısı çerçevesinde Almanya tarafından uygulanmasını Brüksel'e önerdim." diye konuştu.

"TÜRKİYE ÇOK İYİ BİR İŞ YAPIYOR"

Müller Türkiye'deki son gelişmeleri de değerlendirerek, "Türkiyenin iç siyasetinde eleştirilecek durumlar olabilir. Ancak sığınmacıların bakımı konusunda Türkiye çok iyi bir iş yapıyor." ifadesini kullandı.

Müller ayrıca eylül ayından bu yana Almanya olarak Türkiye'de 8 bin Suriyeli öğretmeni Suriyeli çocuklara ders vermeleri amacıyla istihdam ettiklerini sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2016, 19:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6