banner198

AB'ye karşı savaş, bayrağını indirdiler!

Yunanistan'da Komünist Parti yönetimindeki Patra Belediyesi'ndeki AB bayrağı indirilerek, yerine de belediyenin ambleminin olduğu bir bayrak asıldı.

AB'ye karşı savaş, bayrağını indirdiler!

Ekonomik kriz ve siyasi iktidarsızlıkla çalkalanan Yunanistan seçimlerin ardından kendini toparlama çabası içinde. Yeni yönetimin uygulamaları merak edilirken ülkenin çeşitli şehirlerinden ilginç haberler gelmeye başladı. Yerel medya organlarına yansıyan haberlere göre, bina önünde daha önce Avrupa Birliği (AB), Yunan ve belediyenin amblemini taşıyan üç ayrı bayrak bulunuyordu. Haberlerde, Yunanistan Komünist Partili Patra Belediye Başkanı Kostas Petelidis'in izniyle, yetkililerin AB bayrağını indirdikleri ve yerine belediyenin amblemini taşıyan ikinci bir bayrak astıkları belirtildi.

Patra Belediyesi Basın Sözcüsü Andreas Antonopulos, konuyla ilgili yerel basına yaptığı açıklamada, "Avrupa Birliği bayrağının halk için nefret sembolü olduğunu" söylediği belirtildi.

Antonopulos'un, "AB politikaları halkın çıkarı için değildir. Ekonomiyi, serbest piyasa ihtiyaçlarına adapte eden AB politikaları, halkları, yoksulluk ve işsizliğe sürüklüyor" ifadelerine de yer verildi.

Kaynak : RSFM

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2015, 11:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6