banner114

AB, Virüs bölgesinden vatandaşlarını çekiyor

AB Komisyonu bir basın açıklamasında, AB vatandaşlarının en kötü virüslü şehir olan Wuhan'dan dönmeleri gerektiğini söyledi.

AB, Virüs bölgesinden vatandaşlarını çekiyor

Basında yer alan haberlere göre, ilk uçakta, yaklaşık 250 Fransa vatandaşı bölgeden çıkarılacak. İkinci bir uçakta ise diğer ülkelerden yüzden fazla AB vatandaşı alınacak.

İlk uçak yarın Fransa'dan, ikinci uçak ise hafta sonunda bölgeye gönderilecek.

Avrupa Komisyonu, "Bölgede olan ve eve götürülmeyi isteyen AB vatandaşları, uyruklarına bakılmaksızın bölgeden çıkarılacak" denildi.

Yalnızca sağlıklı ve semptonsuz kişilerin uçaklara binilmesine izin verileceği belirtildi. Uçaklara binilmeden önce virüs taramasından geçilecek.

İsveç Dışişleri Bakalığı, İsveç vatandaşlarının ikinci uçakta mı yoksa sonraki planlamalardaki uçaklarda mı getirileceğine bir cevap vermedi.

Dışişleri Bakanlığı basın servisinden Anna Lundblad, açıkça evet ya da hayır diyemem, çünkü şu anda bu konuda hiçbir bilgim yok yorumunda bulundu.

İsveçlilerin uçakla seyahat edip etmeyeceklerine dair spekülasyon olmaması için yorum yapmaktan kaçınan dışişleri, virüslü bölgede yaklaşık 15 İsveçli ile temas halinde olduğu söylendi.

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2020, 21:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6