6 Miyon Sterlin Değerinde Para bulsaydınız ne yapardınız?

Kars'ta hayvancılıkla uğraşan bir kişi agıl yapmak için taş toplarken arapca yazılı 7 adet para buldu.Kars'ta yaşayan gürler yücel isimli vatandaş Hz.Ömer dönemine ait olduğunu iddia ettiği paraları İstanbul Arkeoloji Müzesine teslim etti.

6 Miyon Sterlin Değerinde Para bulsaydınız ne yapardınız?

Kars’ta yaptığı araştırmalara göre eski paraların Hazreti Ömer dönemine ait olduğu bulgusuna ulaştığını ileri süren 53 Yaşındaki Gürler Yücel, "Paraları çobanlık yaparken taşların arasında buldum. Yaptığım bazı incelemelere göre, paraların Hz Ömer dönemine ait olduğunu, İslamiyet’in ilk parası olduğunu öğrendim. Paranın üzerinde Allah (C.C.) ve Hz. Muhammed’e övgüler bulunan yazılar var. Antik değeri olan bir para. Cumhurbaşkanlığı’na bir mektup yazdım. Fotoğraflarını gönderdim. Cumhurbaşkanlığının bir an önce mektubuma cevap vermesini istiyorum.“ dedi.

Bazı haberlere göre paraların tanesi 900 bin sterlin
Paraların maddi değerlerinin çok yüksek olduğunu öne süren Yücel, “Bazı haberlere göre tanesi 900 bin Sterlin. Ben yine de müzeye vermeyi tercih ettim. İslamiyet’in değeridir. İslamiyet için çok önemli bir değerdir" fadelerini kullandı.

Yücel, daha sonra 7 adet parayı Gülhane Parkı’nın içinde bulunan İstanbul Arkeoloji Müzeleri’ne teslim etti

CNNTÜRK

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2015, 14:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
asjklfmas
asjklfmas - 6 yıl Önce

alıcı nereden bulabilirim

SIRADAKİ HABER

banner194

banner6