3 Müslüman genç öğrenci öldürüldü

ABD'nin Kuzey Karolina Eyaleti'nde aynı aileden 3 Müslüman genç kaldıkları evde öldürüldü

3 Müslüman genç öğrenci öldürüldü
 ABD'nin Kuzey Karolina Eyaleti'ndeki sessiz bir mahallede bir eve silah saldırı düzenlendi.

Saldırıda 23 yaşındaki Deah Barakat, eşiYusor Muhammed ve onun kardeşi Razan Muhammed öldürüldü.

Polis, sabah saat 5 sularında çoğunlukla akademisyenlerin ve öğretim görevlilerin kaldığı bir apartmana baskın düzenleyen silahlı kişinin, burada oturan 3 Müslüman gence ateş ettiğini ve olay yerinden kaçtığını söyledi. Saldırının ardından gençlerin kaldığı daireye gelen komşular yerde yatan 3 cesedi gördü. Acil bir şekilde hastaneye kaldırılan Deah, Yusor ve Razan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.A 46-year-old man, named by police as Craig Stephen Hicks, has been arrested on suspicion of three counts of first-degree murder

ZANLI TESLİM OLDU 

ABD polisi yaşanan cinayetle ilgili Craig Stephen Hicks isimli zanlıyı gözaltına aldı. Zanlının polise teslim olduğu belirtildi. 

Saldırıyı gerçekleştiren Hicks polise teslim olduğu ve cinayetleri itiraf etti. Polis, cinayetlerin nedeniyle ilgili bir açıklama yapmadı ve soruşturmanın devam ettiğini söyledi.

Saldırıda hayatını kaybeden 23 yaşındaki Barakat, Kuzey Karolina Üniversitesi'nde Diş Hekimliği okuyordu. Barakat'ın Filistinli çocukların diş tedavisi içinde gönüllü olduğu öğrenildi.

EYLÜL'DE ATTIĞI TWEET

Barakat'ın Eylül ayında attığı bir tweet'te 'İnsanların 'Yahudileri öldürelim' ya da 'Filistinlileri öldürelim' diyerek çözüm arayışına girme çabası çok üzücü' demişti.

TWİTTER'DA GÜNDEM

ABD'de Müslüman aileye yönelik katliam twitter'da da en çok konuşulan konulardan oldu. #ChapelHillShooting etiketini açan kullanıcılar saldırıya tepki yağdırdı.

ABD BASININA TEPKİ

ABD medyası bu tür silahlı saldırıları "acil" koduyla duyururken, dün üç Müslüman öğrencinin katledilmesini görmezden geldi.

Cinayete görmezden gelen ABD basınına sosyal medya üzerinden sert eleştiriler yöneltildi. Twitter'da paylaşılan bir karikatürde, elinde kamera bulunan bir gazeteci,"Yalnız bir kurt, üç Müslüman genci öldürdü, burada flaş haber yok" diye bağırıyor. 

Cinayete görmezden gelen ABD basınına sosyal medya üzerinden sert eleştiriler yöneltildi. Twitter'da paylaşılan bir karikatürde, elinde kamera bulunan bir gazeteci,

Cinayete görmezden gelen ABD basınına sosyal medya üzerinden sert eleştiriler yöneltildi. Twitter'da paylaşılan bir karikatürde, elinde kamera bulunan bir gazeteci, "Yalnız bir kurt, üç Müslüman genci öldürdü, burada flaş haber yok" diye bağırıyor. 

RAZAN YENİ MEZUNDU

Saldırıda Deah Barakat'ın baldızı Razan henüz yeni mezun olmuştu. Üniversiteden derece ile mezun olan Razan, Mimarlık ve Çevre Tasarımı okuyordu. 

Kaynak : Haber7

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2015, 19:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet Yayar
Ahmet Yayar - 5 yıl Önce

Biz Gurbetçiler ne olacak bizim halimiz vatanımıza giriş dönüş yapamadiktan sonra paramızla rezil oluyoruz bunun sonu ne olacak nasıl olacak Cumhur Başkanımız Bizleride Gurbetcileride Düşünsün Vatan Hasreti çekiyoruz yani vatanımızı Görmek için Ölmekmi Lazım 3 saat uçakla yetişmemiz için. Uçaklarda Ateş pahasi ne olacaksa olsun artık yapılsın artik birşeyler. Germania uçağından yazın geliyorduk direk Hataya oda iflas etmiş biletlerimiz de yandı kim verecek yanan paramızı biz Gurbetçiler Kolaymı kazanıyoruz saniyorlar Anlamıyorum Lütfen Yapılsın birşeyler Artık. Saygılarımla. Ahmet yayar.

SIRADAKİ HABER

banner194

banner6