15 bıçakla öldürülen gurbetçi Gülçin’e en kalabalık veda

Almanya’da ayrı yaşadığı eşi tarafından 3 yaşındaki çocuğunun gözleri önünde 15 kez bıçaklanarak öldürülen 5 çocuk annesi Gülçin K., göz yaşlarıyla son yolculuğuna uğurlandı. Cami imamı ve alevi dedesinin dualarıyla kaldırılan cenaze, Coburg’taki en kalabalık cenazelerden biri oldu.

15 bıçakla öldürülen gurbetçi Gülçin’e en kalabalık veda


ALMANYA’nın Coburg kentinde aile içi şiddete kurban giden Gülçin K., son yolculuğuna uğurlandı. 33 yaşındaki 5 çocuk annesi, Coburg kentinde toprağa verildi. Cuma namazından sonra planlanan Gülçin K.’nın cenaze namazı, mezarlık yönetiminin saat 12.00’ye kadar çalışması nedeniyle erkene alındı. Müslümanlar için ayrılan mezarlıkta yapılan dini törene Gülçin K.’nın babası, kardeşleri, çocukları, arkadaşları ve sevenlerinin de olduğu yüzlerce kişi katıldı. Gençlik dairesi himayesinde oldukları için çocuklara yetkililer eşlik etti. 
Cenaze törenine katılanlar Coburg’da son 30 yılda ilk kez bir cenazenin bu kadar kalabalık bir cemaatle kaldırıldığını söyledi.
DAHA ÖNCE DE ŞİDDET UYGULAMIŞ
5 çocuk annesi Gülçin K., pazartesi günü yeni evinde 3 yaşındaki küçük oğlu Ömer’in gözleri önünde ayrı yaşadığı eşi tarafından öldürülmüştü. Kocası, genç kadını 15 bıçak darbesiyle katletmişti. Eşine daha önce de sık sık şiddet uyguladığı ortaya çıkan 34 yaşındaki Turgay K., cinayetten sonra polise teslim olmuş ve cezaevine konmuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6