Polis, Salı gecesi ortadan kaybolan 25 yaşındaki bir adamı bulmak için geniş çaplı bir arama çalışması başlattı.

Dün gece ortadan kaybolan ve ihbar üzerine genci aramaya başlayan polis, gencin cansız bedeninin dışarıda bulunduğunu duyurdu. Genç adamın donarak öldüğü düşünülüyor.

Bergslagen bölge polisinin basın sözcüsü Anders Dahlman, gece boyunca hava sıcaklığının sıfırın altında 30 derece olduğunu ancak ölüm nedeninin henüz belirlenemediğini söyledi.

Värmland polisi saat 03.30'da adamın kaybolduğu konusunda uyarıldı.

İlk çalışmaya göre şahsın bir arkadaşının evine gittiği ancak saat 03:00'te yedi kilometre uzakta bulunan Arvika'daki evine gitmeye karar verdiği ve arkadaşının evinden ayrıldıktan sonra kendisine ulaşılmadığı belirtildi.

Salı günü öğle saatlerinde dışarıda ölü bulundu.

"Adamı dün gece ayrıldığı adresin 700 metre doğusunda bulduk" diyen bölge polisi basın sözcüsü Anders Dahlman, ne olduğu belli değil ancak yanlış yöne gitmiş olabileceği yönünde şüpheler olduğunu belirtti.

Adamın ortadan kaybolmasının ardından polis geniş bir arama çalışması başlattı. Helikopterler, dronlar ve eğitimli köpeklerinde dahil edildiği arama yapıldı.

Salı günü sabah saat 10.30'da polis bir arama bölgesini aradıklarını ve bölgede arama yaptıklarını duyurdu.

Polise göre, kaybolduğu sırada adam ince mavi bir ceket, beyaz tişört, açık gri eşofman ve mavi koşu ayakkabısı giyiyordu.

İsveç'te "Filistinlilere yönelik soykırım dursun" gösterisi yapıldı İsveç'te "Filistinlilere yönelik soykırım dursun" gösterisi yapıldı

Saat 12.45'te polis, adamın birisiyle telefon bağlantısı olduğu için gece boyunca arabaya bindirildiğinden şüphelendiğini duyurdu.

Ancak aramalar sonucunda genç adamın cansız bedeni saat 15.00'te bir tarlada bulundu.

Polis herhangi bir suçtan şüphelenmiyor. Yakınlarına haber verildi.

Editör: Semihhan Aydemir