Son günlerde dünya gündemlerine bomba etkisi yapan saldırıların yeni ayağı Türkiye'mi, Ortadoğu, Avrupa'dan sonra şimdi de Türkiye'de bombalı saldırılar ile ilgili alarm verildi.

Sultanahmet'te canlı bomba saldırısı ile sarsılan Türkiye, bugün İstinye'de bulunan uçaksavar mermisi ile alarma geçti. Yeni gelen haberlere göre İstanbul Kayaşehir'de bomba alarmı emniyet güçlerini tekrar harekete geçirdi.

İşte ayrıntılar:

İstanbul'da gerçekleşen bombalı saldırıların ardı arkası kesilmiyor. Bukezde Sarıyer'de bulunan İstinye Devlet Hastanesi'nin önünde bulunan otobüs durağında uçak savar mermisi bulundu. Temizlik işçisinin farkettiği mermi, olay yeri inceleme ekipleri tarafından ekisiz hale getirildi

Kayaşehir’de bir AVM önüne bırakılan şüpheli paketten bomba düzeneği çıktı.
Edinilen bilgiye göre, Kayaşehir’de Sabah saatlerinde alışveriş merkezi önünde şüpheli bir paket gören vatandaşlar durumu polise bildirdi. Olay yerine gelen polis, çevrede geniş güvenlik önlemleri aldı. Olay yerine bomba imha ekipleri de sevk edildi. Şüpheli paketi inceleyen polis, çakmak gazı tüpüne sarılı el yapımı bir bomba düzeneği tespit etti. Bomba düzeneği olduğu belirlenen paket, incelenmek üzere emniyete götürüldü.

Saldıların arkasındaki derin güçler ve bağlantıları araştırılırken İstanbul başta olmak üzere, Türkiye'de tüm emniyet güçleri tetikte bekliyor.

Semihhan AYDEMİR / İsveç Gündemi
Editör: İsveç Gündemi