Hindistan’da bir devlet memuru aldığı raporlar sayesinde 24 sene hiç çalışmadan, iş yerine bile uğramadan aylık aldığı belli oldu . Tekrar işbaşı yapması çağrılarına kulak asmayan memurun işine nihayet son verildi.

Focus dergisinin yaptığı habere göre , Hindistan Kent Gelişimi Bakanlığı memuru A.K. Verma, 1990 yılından bu yana daimi olarak hasta raporu aldı. 2007 senesinde amirlerinin tekrardan işe dön çağrısına hep hastalık raporuyla cevap veren memurun işine nihayet verme işlemlerini başlatıldı. Bundan da netice alınmayınca olaya bizzat el koyan bakan M. Venkaiaj Naidu memurun işine nihayet verdi.

BAŞBAKAN ŞAŞKIN
Hintli devlet görevlileri daimi işe geç gelme, uzun öğle paydosu yapma ve iş saatlerinde aralarında golf oynamanın bile olduğu etkinliklerle tanınıyor.

Hong Konglu bir danışmanlık firması yapmış olduğu araştırmada, Hint bürokrasisini Asya ülkelerine arasında en kötüsü olduğunu belirledi . Hint Başbakanı Narendra Modi’nin seçimi kazandıktan akabinde Neudelhi’ye taşındığında, resmi dairelerin koridorlarında gördüklerinden Flaş şok olduğu açıklandı . Modi, koltuğa oturduğu Mayıs 2014’den bu yana daimi olarak resmi dairelere ansızın baskınlar yapmakda.
Editör: İsveç Gündemi