Olay yerinde geniş çaplı çalışma sürdürülürken, ambulans helikopter çağrıldı.

Kurtarma servisindeki Malin Husar, yaralıların tam sayısını bilmediğini ancak birkaç yolcunun tedavi altında olduğunu söyledi.

Uddevalla'nın doğusunda bir trenin kavşakta bir kamyonla çarpışmasıyla meydana gelen kaza sonrasında bölgede hareketlilik sürüyor.

Kurtarma teşkilatının basın sözcüsü Malin Husar, kamyon rayların üzerinden geçti ve bununla bağlantılı olarak tren de kamyonun üzerinden geçti dedi.

Pazartesi sabahı saat 08.30'da olay yerine polis, acil servis ve ambulans çağrıldı. Polise göre, kişisel yaralanmaların olduğu bildirildi. SOS Alarm, 5 ambulansın olay yerine sevk edildiğini, bir ambulans helikopterinin de yolda olduğunu duyurdu.

İsveç'in NATO'ya üye olma maliyeti İsveç'in NATO'ya üye olma maliyeti

- SOS Alarm ekip lideri Patrik Svensson, bir kişinin ambulansla hastaneye kaldırıldığını söyledi.

Polis olay yerinin çevresinde güvenlik önlemi aldı.

Polisin basın sözcüsü Jens Andersson, kazayla bağlantılı olarak bazı elektrik hatlarının da yıkılmış olabileceğini söyledi.

Banliyö treninin Västtrafik'e ait olduğu bildirildi.

Kazadan kısa süre sonra açıklama yapan Västtrafik'in basın iletişimcisi Henrik Kjellberg: "Güzergâhta trafik akışı tamamen durdu ve yolcular için yedek otobüs seferleri düzenleme sürecindeyiz. Trende kaç kişi olduğunu veya yaralanan olup olmadığını bilmiyorum." ifadeleri kullanarak kazayı araştırdıklarını belirtti.

Editör: Semihhan Aydemir