Avrupa ve İsveç'te ki geleceğimiz için mutlaka 'oy'' kullanın!

İsveç’te seçmen Avrupa Parlamentosu (AP) seçimleri için oy kullanmaya başladı. Avrupa Birliği’nin önemli ülkelerinden İsveç'in Avrupa Parlamentosu’nda (AP), 20 parlamenter ile temsil hakkı bulunuyor. AB üyesi ülkelerin vatandaşları gibi İsveçlilerinde, beş yılda bir yapılan ve doğrudan halk tarafından seçilen organ olan AP seçimlerinde oy kullanabiliyorlar. 26 Mayıs 2019 tarihine kadar sürecek oy kullanma işlemi öncesi, siyasi partiler seçmenleri kazanmak için farklı konuları gündeme taşımaya 2 ay önceden başladılar. Afişler asıldı, tanıtım programlarına ise start verildi.

Ancak AP seçimleri İsveç'te yaşayan biz Türk kökenli İsveçliler için çok şey ifade ediyor. Zira, AP seçimlerine sağ duyulu İsveçlilerin ve diğer Avrupa vatandaşlarının da ilgi göstermediğini ve bundan dolayı da ırkçı partilerin seçimlere katılarak, Avrupa Parlamentosunda gurup kurma ihtimallerinin yüksekliği kamuoyu araştırmalarına yansıdı.

Oy kullanma işlemi 5 dakikanızı alıyor. Avrupa'lı göçmenlerin geleceği içi mutlaka oy kullanın! Aksi taktirde Irkçılık tehlikesi ile karşı karşıyayız. Bu durumu göz önüne alarak merkezde bulunan ve göçmen karşıtı olmayan bir partinin adayına mutlaka sandığa giderek en azından gelecekte ki çocuklarınız için bu tehlikeye karşı koyun! Avrupa Parlamentosu seçimlerinde barajın kalkması ardından her oy çok büyük önem arz ediyor.

Avrupa’daki Türk toplumu yaşadıkları ülkelerde kalıcıdır. Katılımcı olduğumuz her sahada bu birliğe katkı verebiliriz. Oylarımızla AP’nin geleceğine şekil verecek geleceğimizi birlikte inşa edeceğiz. Bu seçimler bizim için hayati önem taşıyor. Bu fırsatı iyi kullanmak için duyarlı vatandaşlarımız en azından çevresinde ki 10 kişiye oy verdirse, önyargılar yıkılır Sorunların çözümüne fırsatlar bulunur...

Oyunuzu aşırı sağcı partisi dışında beğendiğiniz bir partiye verin! Eğer hala karar vermediyseniz Avrupa Parlamentosunda ırkçılıkla mücadele sözü veren ve göçmenlerin hakkını aracağını söyleyen Moderat Parti 4. sıra adayı Arba Kokalari'ye verebilirsiniz.

YORUM EKLE