banner198
banner180

İsveç Süryani Metropolitliği'nden deprem bölgelerine yardım

MARDİN’in Midyat ilçesinde İsveç Süryani Metropolitliği şubesi tarafından Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen bölgelere yardım gönderildi.

İsveç Süryani Metropolitliği'nden deprem bölgelerine yardım

Merkezi İsveç'in Södertälje kentinde bulunan Süryani Metropolitliği’nin temscilciliğinin bulunduğu Mardin’in Midyat ilçesinden, Kahramanmaraş'ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerden etkilenen illere gönderilmek üzere kıyafet ve battaniye desteğinde bulunuldu.

Metropolitliğin Midyat temsilcisi İbrahim Onar, ilçedeki mağazalardan temin ettikleri çocuk, kadın ve erkek kışlık kıyafetleri, iç çamaşırlar ile battaniyeleri paketleyip depremzedelere gönderdiklerini söyledi. Onar, “Ülkemiz maalesef çok zor durumlardan geçiyor son günlerde. Bilindiği üzere çok büyük depremler oldu ve bu depremler yüzünden birçok insan evsiz, barksız kaldı. Şuan günlük ihtiyaçları olan elbise, yemek aş sorunu yaşıyorlar. Biz de yurt dışında yaşayan Süryaniler olarak çorbada bir katkımız olsun, insanlarımıza yardım edelim düşüncesiyle buraya gelip buradan bin kişiye yetecek kadar elbise, bay, bayan ve çocuk olmak üzere alıp ihtiyaç sahiplerine göndermek üzere kamyon kiraladık ve yarın kısmetse göndereceğiz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6