banner198
banner180

IC Holding, 20 bine yakın vatandaşın barınma ihtiyacına destek verecek

Holding, 3 bin kişinin konaklayacağı ve günlük 5 bin kişiye yemek çıkarabilecek yaşam alanını bu hafta İskenderun'da hizmete sunacak.

IC Holding, 20 bine yakın vatandaşın barınma ihtiyacına destek verecek

IC Holding, 3 bin kişinin konaklayacağı ve günlük 5 bin kişiye yemek çıkarabilecek yaşam alanını bu hafta İskenderun'da hizmete sunacak, Mersin Büyükeceli'de kuruluma hazır olan prefabrik kamp ile de 20 bine yakın vatandaşın barınma ihtiyacını karşılayacak.

IC Holding açıklamasına göre, IC Holding ve IC İbrahim Çeçen Vakfı afet bölgesine ve bölgedeki vatandaşlara yardım çalışmalarına devam ediyor.

Depremin ilk anlarından itibaren hızla harekete geçen IC Holding ve IC İbrahim Çeçen Vakfı, farklı sektörlerdeki yetkinlikleri doğrultusunda tüm birimlerini afet bölgelerine seferber etti. Depremin ilk saatlerinden itibaren aralıksız çalışan uzman ekip, sadece ilk iki günde 514 canın kurtarılmasına destek oldu.

IC Holding, deprem bölgesine desteklerini kriz koordinasyon ekibinin yönlendirmesiyle afet yönetim sistemine uygun olarak yürütüyor. Bu kapsamda çalışmalar, "deprem sonrası en kritik dönem olan ilk 72 saatte yapılabilecekler" ve "iyileştirme dönemi içinde yapılabilecekler" olmak üzere 2 döneme ayrıldı. Arama kurtarma ekiplerinin yanı sıra geçici hastane ve konaklama için kullanılacak 5 adet konteyner hızla afet bölgesine sevk edildi.

Bölgede kurulan 7 adet sıcak yemek ünitesi ile hizmet verilirken, toplamda 7 tır dolusu battaniye, ısıtıcı, eldiven, tıbbi ve hijyenik malzemeler ile çeşitli gıda ürünleri bölgeye gönderildi, yenileri de gönderilmeye devam ediyor.

Afet bölgesinde aynı anda 1.000, günde toplamda 5 bin kişiye hizmet verebilecek yemekhane kuruluyor. Bununla birlikte Holding, 3 bin kişinin konaklayacağı ve günlük 5 bin kişiye yemek çıkarabilecek yaşam alanını bu hafta İskenderun'da hizmete sunacak.

Çalışmalarını İçişleri Bakanlığı, AFAD Başkanlığı ve ilgili kurumların koordinasyonunda yürüten grup, destek faaliyetlerine büyük bir hız ve titizlikle devam edecek.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2023, 14:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6