Dünyadaki ilk online girişimcilik MBA (Yüksek Lisans) programı, Turkcell ile dünyanın en önemli teknoloji üniversitesi MIT tarafından başlatıldı. Massachusetts Institute of Technology (MIT) ile Turkcell'in gerçekleştireceği dünyanın ilk 'Girişimcilik MBA' programı, Türkçe ve İngilizce içerikle hazırlandı. Turkcell bu anlaşma ile online eğitim konusunda dünyada bir şirketin yaptığı ilk anlaşmaya imza atmış oldu. Turkcell ve MIT'nin birlikte tasarlayıp geliştirdiği, Türkçe ve İngilizce olarak ulaşılabilecek olan program, dünyanın her yerinden ücretsiz olarak takip edilebilecek. “Müşteri Kimdir?”, “Müşteriyi nasıl tanırız?” ve “Kullanıcıdan Doğan Girişimcilik” konularını öğrenecek olan kullanıcılar, program sonunda sınava girip, iş başvurularında önemli bir avantaj sağlayan sertifikayı da alabilecek.

İLK DEFA TÜRKÇE DERS
Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, iş birliği ile ilgili olarak düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, Türkiye'den de yeni teknolojileri kullanarak başarıyı yakalayan şirketleri global pazarlarda görmeyi amaçladıklarını belirterek, “Dünyanın başarılı girişimcileri neden bizden çıkmasın dedik ve ilk kez tüm dünyaya açılan bir online MBA programını Türkçe hazırladık” dedi. MIT Edx Dijital Öğrenme Platformu Direktörü Prof. Dr. Sanjay Sarma öğrenme şeklinin çok değiştiğini vurgulayarak; “Turkcell'in deneyimi ve içerik desteği ile, MIT olarak inovasyon, girişimcilik ve teknoloji ile ilgili iki tam ders programı üretiyoruz. MIT'de ilk kez Türkçe dersler oluşturuyoruz, bu gurur verici” dedi. MIT Dijital Öğrenim Ofisi Direktörü de Turkcell ile hazırladıkları MBA eğitimine daha yayınlandığı ilk gün 60 bin kişinin giriş yaptığını belirterek, “Düşünün ki MIT'nin toplam 11 bin öğrencisi bulunuyor. Eğitim daha açılmadan bu kadar ilgi görmesi bizi çok mutlu etti.

60 BİN KİŞİ GİRİŞ YAPTI
Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv ile MIT Edx Dijital Öğrenme Platformu Direktörü Prof. Sanjay Sarma, milyonlarca öğrenci ve profesyonelin faydalanacağı MBA (Yüksek Lisans) programını, Boston'da yapılan toplantıda anlattı. Program açıklanır açıklanmaz 60 bin kişi giriş yaptı.

Türkiye Gazetesi

Editör: İsveç Gündemi