Öğleden sonra 16:00 sıralarında, hanımının evde kalp krizi geçirdiğini ve gelininin araması sonucu oğullarının eve gelerek annesini hastaneye yetiştirmeye çalıştığını söyleyen baba Sebahattin Tümtürk olayı şöyle anlattı:

Hanım kalp krizi geçirince, gelin çocukları aramış ve Ramazan, İbrahim, Ömer, isimli 3 oğlum annelerini arabaya atarak hastaneye götürmek için yola çıkmışlar. Yolda ambulansı aramışlar ve ambulans yetkilisi Skärholmen'de ki benzin istasyonunda gelmelerini ve hastayı orada ambulansa alacaklarını söylemiş! 

Benzin istasyonuna bende vardım. Ambulans geldi. Hanımı ilk defa kalp krizi geçirdiğini gören çocuklar biraz panik yaptılar ve ambulansa çabuk olmaları yönünde biraz sert çıktılar. Ambulans yetkilisi, hanımı almadı ve biz direk arabayla Huddinge hastanesine hanımı götürdük. Direk acil servis hastanede hanımı içeri aldı ve müdahale yaptı. Ambulans yetkilisi polise haber vermiş, o anda bir dolmuş  arabasının içinden polisler indi. Ömer ve İbrahim'in çevresini kuşattı. Ömer'de panik atak var. Birden panik atak geldi, polisleri itti kaçtı. Polislerde direk İbrahim'in üzerine çullanarak yere yıktılar. Birde biber gazı sıktılar. Daha sonra İbrahim'in kollarına kelepçe takarak karakola götürdüler. Karakolda ifade veren İbrahim'ide suç unsuru bulamayınca bıraktılar. Diğer oğlum Ömer'i de hiç ifadeye çağırmadılar.

Polislerin tavrından oldukça rahatsız olduğunu söyleyen Sebahattin Tümtürk, ''anneleri kalp krizi geçiriyor, çocukların başına ilk defa böyle gelmiş, stresi anlamaları lazım. Zaten çocuklarım ambulans yetkilisine ve polise en ufak bir zara verselerdi, tutuklarlardı. İfadesini aldılar, mahkemeye bile vermeye gerek duymadılar'' diye konuştu. Hanımının durumunun da iyi olduğunu söyleyen Sebahattin Tümtürk, hemen müdahale ederek, anjin ameliyatı yapan doktorlara da teşekkür etti.


 
Editör: İsveç Gündemi